Jednotka Alstom Lint ZDROJ: Petr Kývala TrainRail.eu

Dne 18.1.2020 jsem měl možnost jet do Ústí nad Orlicí vyzkoušet nové regionální vlaky dopravce LeoExpress.

LeoExpress zde jezdí jednotkami Alstom Lint, kterých si pronajal 15. Část z nich pronajal Arrivě, která si mimochodem tyto jednotky pochvaluje.

Absolvoval jsem jízdu z Ústí nad Orlicí do Letohradu a zpět. Byl jsem příjemně překvapen. Motorová jednotka byla tichá. Skoro ani nebylo poznat, že je motorová. Průvodčí příjemně pozdravil a poprosil mě o jízdenky, jelikož jsem si chtěl zkusit nákup přes aplikaci, tak stačilo ukázat doklad z mailu nebo aplikace. Co jsem si všiml, tak IREDO karty jsou již podporované. Také mě mile překvapilo, že cestujícímu nestihl přijít doklad, tak se prokázal výpisem z účtu a ten mu byl uznán. WiFi byla v úseku, kde jsem jel dostatečná. Zásuvky fungovaly. Záchod bych prostorný. Potěšilo mě také, že jsem objevil u dveří letáčky s jízdním řádem.

Reklamy na bočních sedadlech. Také zde můžete uložit kola. ZDROJ: Petr Kývala TrainRail.eu

Avšak jsem objevil tři vady na kráse. První je, že dveře na záchod jsou posunovatelné, a tak jdou otevřít hůř. Hůř se mi orientovalo, díky tomu, že nejsem zdejší a není zde informační systém. Nutné je také zmínit zbytečné kouření pod dráty.

Záchod v motorové jednotce Alstom Lint. Bohužel, jsem neměl prostor záchod vyfotit celý. ZDROJ: Petr Kývala TrainRail.eu

V jednotce můžeme najít sedačky v dvojím uspořádáním. Prvním jsou klasické čtyřky a poté dvojka, kde jsou dvě sedačky vedle sebe.

Jako výhodu pro místní mohu zmínit, že i na regionálních spojích platí cashback, který dříve u studentů a seniorů sabotoval státní slevy.

Z dotazníků spokojenosti lze poznat, že se snaží LeoExpress uspokojit své zákazníky. Na přiložené fotce můžeme vidět, že LE třídí, což vidím ve vlaku poprvé a velice to cením!

Dotazníky spokojenosti s koši. ZDROJ: Petr Kývala

Přikládám zde galerii s fotkama. Obrázek na dopravce si můžete udělat sami.

ZDROJ: Petr Kývala TrainRail.eu

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Comments
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Kývala
1 rok před

Můžete se zde podělit i vašimi zkušenostmi.

Jiří Kuba
Jiří Kuba
1 rok před

Takže cestující jsou od 15.12.2019 nespokojení s novým dopravcem, na FB o tom kolují stovky příběhů, jak jim komplikuje cesty do práce, k lékaři, do škol. A zde se nakonec objeví PR článek. Je mi z vás na zvracení redaktoři. Zkuste si tu třeba v Králíkách bydlet a týden dojíždět do Ústí nad Orlicí do práce.

Karel
Karel
1 rok před
Reply to  Petr Kývala

Pane Kývala, proč jste si nepřečetl ty letáčky, které jste tak hezky nafotil? Jsou na nich názory cestujících a s tím vaším se opravdu vůbec neshodují.
Také by mě zajímalo, proč jedete 20minutovy úsek, aby jste mohl napsat článek do novin. Není to trochu málo?
Ještě by mě zajímalo, podle čeho jste poznal, že IREDO kartu akceptují. Dne 17.1.jel můj syn do Letohradu a zpět až v 20,45h.Ani jednou mu nebyl vydán lístek ve vlaku ani v pokladně. Ani papírová verze ani na kartu.
Z mého pohledu působí vás článek opravdu velmi zvláštně…

Petr Buryška
Petr Buryška
1 rok před

V sobotu 18.1. jel kolega z Ústí n.O. do Letohradu vl.7169 a průvodčí(steward) mu nebyl schopen vydat IREDO jízdenku UO-Letohrad.(přestup od R ČD).Ale ” bez mučení” přiznal, že jim ještě vydávání jízdenek na IREDOkarty nefunguje. Z téhož vlaku průvodčí v Letohradě vystoupil ze soupravy , tak výpravčí předpokládal, že bude přecházet na vlak 7170, který přijel “bez nikoho”, tudíž i upřednostnil výpravu vl.7169 ze 3.nástupiště. Nestalo se tak, průvodčí zahnul ke kase LEO Express(asi šel odvést tržbu), takže vl.7170 odjel pouze ze strojvedoucím. Faktem ale je, že dopravce nyní jezdí víceméně ” na čas” a , třeba až hodinová zpoždění,… Číst vice »

Martin
Martin
1 rok před

Přes komentář o rušení spojů u LE jsem se dostal až sem a přečetl si vaší zkušenost s jízdou. No nedivte se ,že bylo vše ok,když na ten den měl Leo express nahlášenou kontrolu z kraje. Tak buď jste se náhodou trefil,nebo je to z vaší strany reklama…. Faktem zůstává,že do doby než začala výluka nebylo vše tak jak se všichni chválí…nakonec i začátek výluky nebyl nic moc.