Foto: Cestující u pokladny. Zdroj: České Dráhy

Železnice zažila poslední dobou otřes v souvislosti s novým typem koronaviru. Byly zavřené hranice a železniční dopravci se museli spoléhat jen na svoje vnitrostátní spoje, které byly skoro prázdné. LeoExpress málem vyhlásil krach, ČD chtěly koupit LeoExpress a podobné zprávy jsme mohli vidět v tomhle období.

Nyní se svět vrací do normálu a otevírají se hranice, proto jsou již dopravci připraveni vypravit své soupravy za hranice.

RegioJet ohlásil, že první vlakový spoj spojující Prahu a Košice spatříme již tuhle neděli, pokud nenastanou komplikace.

České Dráhy jsou již se slovenským partnerem ŽSSK dohodnuty obnovit mezinárodní vlakové spoje již v úterý 9. Června. ČD již provozují několik vlaků “Berliner” spojující Prahu a Berlín.

LeoExpress chce vyrazit nejpozději ze všech českých dopravců, kteří spojují Česko a Slovensko. Je připraven své vlakové spoje vypravit 15. června v závislosti na poptávce ze strany cestujících. Zmiňuje téže, že jejich vlaky jsou denně dezinfikovány, na palubě jsou k dispozici zdarma roušky.

Všichni výše zmínění dopravci ještě čekají na potvrzení slovenských úřadů.

Situaci sledujeme a budeme článek průběžně aktualizovat.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments